Ви тут: МетодикаМетодична скарбницяУрок з правознавства "Споживачі та їхні права. Захист прав споживачів."

Урок з правознавства "Споживачі та їхні права. Захист прав споживачів."

Мохова Яніна Анатоліївна_1Мохова Я.А., КЗ «НСЗШ №9»

Мета: ознайомити учнів з поняттями «споживач», «продавець», «виробник» , правами споживача в Україні та законодавчою базою їх захисту прав споживача , навчити складати скаргу (претензію) за зразком щодо порушених прав споживача; розвивати вміння використовувати свої знання в повсякденному житті; формувати навички вимогливого ставлення до якості товарів; розв’язувати правові задачі; виховувати активну позицію щодо захисту власних прав.

Основні поняття: споживач, продавець, виконавець, скарга, товарний чек, компенсація, термін придатності.

Обладнання: Конституція України, витяг із Закону України «Про захист прав споживачів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

• розповідати, хто такі споживачі, продавці, виробники, виконавці;
  • називати нормативні акти, коментувати положення, що закріплюють права споживачів;
  • наводити приклади порушення прав споживача із власного життя чи життя членів родини;
  • описувати порядок дій споживача щодо захисту порушених прав, складати за зразком каргу (претензію) щодо порушених прав споживача;
  • пропонувати варіанти розв’язання ситуацій порушення прав споживачів.